Izvor: Nezavisne Novine, 07.Dec.2014, 14:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tirol: Pariz da slijedi primjer Njemačke i Švedske
STOKHOLM - Francuska treba da slijedi primjer Njemačke i Švedske i da pokrene reforme tržišta rada, izjavio je ovogodišnji dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju Francuz Žan Tirol.
"Trebalo bi da slijedimo primjer država kao što su Njemačka i Švedska, koje su doživjele teške trenutke, ali su izvršile mnoge reforme", rekao je Tirol na konferenciji za novinare u Stokholmu.
On je napomenuo da Francuska ima snage da to uradi. "Moramo da preduzmemo reforme da vratimo >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << ljude na posao", poručio je Tirol.
On je naglasio da, ako nemate održivu ekonomuju, vaš dug se povećava, a potom u jednom trenutku morate da prekinete blagostanje u državi što je, prema njegovom mišljenju, obeshrabrujuće.
Tirol je 2003. godine predložio seriju radikalnih reformi tržišta rada u Francuskoj.
Žan Tirol je treći Francuz koji je dobio Nobelovu nagradu za ekonomiju. On je predsjednik Fondacije "Žan-Žak Lafon" i profesor u Školi ekonomije u Tuluzu, koja se smatra jednim od deset naboljih svjetskih istraživačkih centara za ekonomiju.
On će u srijedu, 10. decembra, zajedno sa ostalim dobitnicima Nobelove nagrade u Stokholmu primiti priznanje od švedskog kralja Karla Šesnaestog Gustafa.
Pogledaj vesti o: Pariz
Nastavak na Nezavisne Novine...
Kompanija m:tel prijatelj skijaške sezone na Jahorini
Izvor: Capital.ba, 07.Dec.2014
BANJALUKA, Prijateljstvo između Olimpijskog centra Jahorina i kompanije m:tel se nastavlja i u novoj sezoni, a zvanično otvaranje zimske turističke sezone, 2014./2015. na Jahorini, će biti održano u subotu, 12. decembra, sa početkom u 13.00 časova u hotelu Bistrica. Ljubitelji dobrog provoda...










