Sukobi demonstranata i policije u Parizu (FOTO, VIDEO)

Izvor: BKTV News, 02.Apr.2017, 17:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sukobi demonstranata i policije u Parizu (FOTO, VIDEO)

Sukob policije i demonstranata izbo je ponovo u Parizu, ispred Trga Republike, prenose strani mediji.

Stanovnici francuske prestonice nastavili su proteste zbog pogibije 56-godišnjeg Kineza Šaojo Liua, koji je ubijen u nedelju prilikom policijske intervencije.

#LiuShaoyao #Paris #Republique pic.twitter.com/gdHNI8d8Bj

Pojedini učesnici protesta uzvikivali su: "Policajci su ubice", a neki su bacili >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << i projektile na policiju.

Des centaines de personnes rassemblées à #Paris #Republique en hommage à #LiuShaoyao pic.twitter.com/QUWogOZJcq

Mediji su objavili snimke na kojima se vidi intervencija nadležnih organa i policije koja je reagovala i bacanjem suzavca.

En marge du rassemblement à la mémoire de #LiuShaoyao à République, les forces de l'ordre et des jeunes se titillent pic.twitter.com/0WG305c6er

Demonstranti su nastavili sa bacanjem kamenica uprkos postepenom napredovanju snaga reda, a saobraćaj je skoro potpuno zaustavljen.

Nastavak na BKTV News...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.