Izvor: Press, 08.Okt.2014, 10:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Simonović opet raspoložen
Košarkaši Po Orteza poraženi su sa 88:69 od Ruana u drugom kolu šampionata Francuske, ali je srpski reprezentativac Marko Simonović ponovo pružio odličnu partiju.
Ortez se sjajno držao u prvom poluvremenu, ali se domaći tim probudio u drugom i postepeno povećavao prednost, koja je na kraju meča bila ubedljiva.
Ruan je tako došao do druge pobede ove sezone i sada deli čelo tabele sa Strazburom, >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << Limožem i Parizom. Ortez, s druge strane, ima skor od po jedne pobede i poraza, kao još osam klubova.
Simonović je meč završio sa 18 poena (trojke 3-5) i četiri skoka i bio je ubedljivo najbolji i najefikasniji igrač svoje ekipe. Po deset poena dodali su Drozdov, Bokolo i Denav.
U pobedničkom timu istakao se Tompson sa 21 poenom, dok su po 15 dodali Trapani, koji je imao sedam skokova, i Kofi, uz šest uhvaćenih lopti.
Košarkaše Orteza naredna utakmica očekuje u subotu, kada od 18.30 dočekuju Strazbur u trećem kolu nacionalnog šampionata.
Pogledaj vesti o: Pariz
Srpski reprezentativac u formi, 18 poena Simonovića
Izvor: Blic, 08.Okt.2014
Košarkaši Po Orteza poraženi su sa 88:69 od Ruana u drugom kolu šampionata Francuske, ali je srpski reprezentativac Marko Simonović ponovo pružio odličnu partiju...Ortez se sjajno držao u prvom poluvremenu, ali se domaći tim probudio u drugom i postepeno povećavao prednost, koja je na kraju...






