Izvor: B92, 29.Jul.2010, 23:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sarkozi: Uslediće nova priznavanja

Pariz -- Predsednik Francuske Nikola Sarkozi kaže da je mišljenje MSP razrešilo nejasnoće o zakonitosti nezavisnosti Kosova, kao i da će to uticati na nova priznanja.

U poruci predsedniku Kosova Fatmiru Sejdijuu, Sarkozi mu je čestitao na pozitivnom mišljenju MSP-a o nezavisnosti Kosova.

Sarkozi je pozvao kosovske institucije da budu deo razgovora o tehničkim pitanjima sa Beogradom, saopšteno je iz >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kabineta predsednika Kosova.

"Radujem se toj odluci koja doprinosi stabilnosti u regionu i čini snažnijim Vaše angažovanje koje traje već više od dve godine a odnosi se na konsolidaciju Vaše nove države. Ubeđen sam da će ta odluka ubediti zemlje koje su se dvoumile da priznaju Kosovo", navodi se u Sarkozijevoj poruci.

Sarkozi je naveo da će Francuska, sa svojim partnerima, u narednim danima preduzeti nove mere oslanjajući se na argumente MSP-a.

Pozivajući institicije Kosova da rade na poboljšanju položaja srpske zajednice na Kosovu, Sarkozi je pozvao Kosovo da bude deo procesa dijaloga koji ima taj cilj.

"Kosovo treba da iskoristi poziv visoke komesarke EU Ketrin Ešton i sa poverenjem pristupi ovom pitanju kako bi se doprinelo prevazilaženju mnogih konkretnih teškoća, koje i dalje dovode do suprotavljanja vaše zemlje i Srbije", rekao je Sarkozi.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.