Predavanje o životu Save Šumanovića Poslednji put u Parizu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Apr.2016, 07:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Predavanje o životu Save Šumanovića "Poslednji put u Parizu"

U Galeriji Matice srpske u Novom Sadu danas u 18 časova, u okviru pratećeg programa izložbe "Jedna francuska epizoda Save Šumanovića", biće održano predavanje "Poslenji put u Parizu".

Sava Šumanović je u jesen 1928. godine u Pariz otputovao srećan nakon uspele i rasprodate samostalne izložbe u Beogradu. Pored remek-dela koja je doneo iz Pariza, kao što su Pijani brod i Doručak na travi, na pomenutoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << izložbi našlo se i dvadesetak pejzaža nastalih tog leta u Šidu, kaže se u najavi.

Iznenadna inspiracija okolinom, koja mu do tada nije bila interesantna, imala je daleko veći značaj za njegov dalji rad nego što se u početku dalo pretpostaviti.

Život Save Šumanovića tokom tog poslednjeg boravka u Parizu, njegove dileme, strepnje i namere biće predmet predavanja, a temu će predstaviti Vesna Burojević, direktorica Galerije slika „Sava Šumanović" u Šidu.

Izložba "Jedna francuska epizoda Save Šumanovića" nastala je u saradnji Galerije Matice srpske sa Galerijom slika „Sava Šumanović" u Šidu, Francuskim institutom u Srbiji i prof. dr Lidijom Merenik, istoričarkom umetnosti.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.