Izvor: BKTV News, 09.Jul.2018, 21:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Parižani oduševljeni poslednjim novajlijom: Bakljada i pesma dočekale Bufona (VIDEO)
Čuveni golman Đanluiđi Bufon danas je u Parizu potpisao ugovor sa PSŽ-om, a navijači francuskog kluba priredili su mu spektakularan doček
Doskorašnji golman Juventusa napustio je redove Stare dame posle 17 fenomenalnih godina i stavio potpis na jednogodišnji ugovor sa Svecima, uz opciju produžetka saradnje na još godinu dana.
Brojni navijači ispred stadiona "Park prinčeva" dočekali su jednog od >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << najboljih golmana svih vremena pesmom sa njegovim imenom, ovacijama i uz bakljadu u kojoj im se pridružio i iskusni čuvar mreže.
?? @gianluigibuffon meets the PSG faithful outside the Parc des Princes!! ?#OneOfUs ?? pic.twitter.com/UVTJGhbdUt
Rekorder po broju utakmica za nacionalni tim Italije (176) je u "Grad svetlosti" došao kao slobodan igrač, pošto nije obnovio ugovor sa Bjankonerima.
Prelazak u redove šampiona Francuske je verovatno poslednja šansa da se bivši kapiten Juventusa i italijanske reprezentacije okiti titulom prvaka Evrope i konačno podigne ušati pehar. Bufon je do sada branio 117 puta u najelitnijem evropskom takmičenju i u tri navrata je stao na korak od trona. U sezoni 2002/03. Milan je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (3:2, posle 120 minuta bez golova) raspršio snove iskusnog golmana, 2015. godine je u finalu poražen od Barselone (3:1), dok je pre nešto više od godinu dana zaustavljen od strane madridskog Reala (4:1).







