Pariz protiv embarga pobunjenicima

Izvor: B92, 12.Mar.2013, 09:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pariz protiv embarga pobunjenicima

Pariz -- Francuska je uputila poziv članicama EU da ponovo razmotre odluku o ukidanju embarga na naoružavanje sirijskih pobunjenika.

To bi im pomoglo da postignu "veću spremnost na terenu", naveo je francuski ministar spoljnih poslova Loran Fabijus.

"Mislim da pitanje embarga, koji je već bilo pokrenuto pre nekoliko nedelja, mora da bude ponovo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stavljeno (na dnevni red) veoma brzo, jer ne možemo da prihvatimo ovakvu neravnotežu koja se završava masakrom celog (jednog) naroda", rekao je on, prenela je agencija Rojters.

Fabijus je primetio da bi povlačenje embarga na oružje bio rezultat "jasne neravnoteže" između (snaga) Bašara al Asada koji je snabdeven moćnim oružjem iz Irana i Rusije i opozicione Nacionalne koalicije (sirijskih pobunjenika) koja nema "takvo oružje".

Rojters podseća da je "poznato" da Saudijska Arabija i Katar snabdevaju oružjem sirijske pobunjenike.

Francuskom ministru direktno se suprotstavio nemački kolega Gvido Vestervele koji smatra da bi takav korak mogao da proširi sukob u regionu i da dovede do nagomilavanja naoružanja u regionu.

Posle jučerašnjeg sastanka ministara inostranih poslova EU u Briselu, jasno je da unutar EU, Francuska ima podršku Velike Britanije, ali da mnoge druge članice EU imaju rezerve prema naoružavanju sirijskih pobunjenika.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Francuzi žele da naoružaju pobunjenike

Izvor: Akter, 12.Mar.2013

Francuska je uputila poziv članicama EU da ponovo razmotre odluku o ukidanju embarga na naoružavanje sirijskih pobunjenika

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.