Izvor: NoviMagazin.rs, 25.Sep.2015, 09:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pariz: Protest ekstremne desnice zbog izbeglica

Francuske i nemačke ultradesničarske grupe protestovale su u Parizu ispred zgrade nemačkog konzulata zbog masovnog priliva izbeglica u Nemačku.

Na protestu se okupilo oko 500 ljudi koji su nosili zastave Francuske, Nemačke i Mađarske, čiji je premijer Viktor Orban poznat po oštrom stavu prema izbeglicama.

Demonstranti su uzvikivali: "Naš narod nam je važniji od drugih", "Mi smo vlasnici svojih kuća", "Bezbednije granice - manje siromaštva", prenela >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << je agencija Tas.

Oni su optužili vlade Francuske i Nemačke da podstiču priliv jeftine radne snage.

Protest je održan sinoć bez incidenata, a ispred zgrade nemačkog konzulata bile su raspoređene policijske snage.

Od zgrade konzulata Nemačke u Parizu je odvezeno nekoliko grupa izbeglica u Francusku o državnom trošku.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.