Optužnica protiv Dilana u Francuskoj

Izvor: B92, 03.Dec.2013, 13:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Optužnica protiv Dilana u Francuskoj

Francuske vlasti podigle su, kako se navodi, preliminarnu optužnicu protiv Boba Dilana zbog prošlogodišnjeg intervjua u kome je Hrvate uporedio sa nacistima i Kju kluks klanom.

Portparol pariskog tužilaštva Agnes Tibo-Lekuivr rekla je danas da je optužnica za "javnu uvredu i podsticanje mržnje" protiv poznatog američkog kantautora podignuta sredinom novembra.

Optužnica je rezultat tužbe koju je jedna hrvatska organizacija u Francuskoj podnela zbog Dilanovog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << intervjua "Roling Ston" magazinu. Advokat grupe Ivan Jurašinović rekao je da oni ne traže novčanu nadoknatu već samo žele da se legendarni pevač izvini Hrvatima zbog svojih komentara.

Jurašinović nije rekao zbog čega su tužbu podneli u Francuskoj. Agencija AP navodi da Francuska ima stroge kazne za govor mržnje i rasističke komentare.

Dilanovi predstavnici, kao ni predstavnici "Roling Stona" nisu bili dostupni za komentar.

Dilan je u zloglasnom intervjuu rekao da rasizam i dalje zadržava Ameriku.

"Ako u krvi imate robovlasnika ili (Kju kluks) klanovca, crnci to osete. Takve stvari su se do danas zadržale. Kao što Jevreji mogu da osete nacističku krv a Srbi hrvatsku", rekao je Dilan u intervjuu objavljenom 27. septembra 2012.
Pogledaj vesti o: Pariz

Nastavak na B92...



Povezane vesti

FRANCUZI TUŽE BOBA DILANA: Hrvate uporedio sa nacistima!

Izvor: Kurir, 03.Dec.2013

Pevač je uporedio Hrvate sa nacistima i Kju kluks kanom, a portparol pariskog tužilaštva Agnes Tibo-Lekuivr rekla je da je optužnica za "javnu uvredu i podsticanje mržnje"..PARIZ - Francuske vlasti podigle su, kako se navodi, preliminarnu optužnicu protiv Boba Dilana zbog prošlogodišnjeg intervjua...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.