Oland otvorio Parisku filharmoniju

Izvor: Beta, 15.Jan.2015, 13:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oland otvorio Parisku filharmoniju

PARIZ, 15. januara 2015. (Beta) - Francuski predsednik Fransoa Oland otvorio je u sredu uveče novo zdanje Pariske filharmonije čiji je prvi koncert priredjen u čast žrtvama terorističkih napada u Parizu, prenosi danas francuska štampa.

"Tri ubice su prošle nedelje želele da bace crni veo, veo užasa na našu zemlju, ali nisu u tome uspele", rekao je Oland i dodao da će napadnuti satirični nedeljnik "Šarli ebdo" >> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << nastaviti da živi.

Publika je sinoć morala korz strogu bezbednosnu kontrolu uz obučene pse na ulazu u zgradu koja može da primi 2.400 ljudi.

Zdanje još nije u potpunosti završeno, a radovi koji su 2006. godine procenjeni na 200 miliona evra, poskupeli su na 386 miliona.

Pariska filharmonija može da primi 500 muzičara - dva orkestra i tri grupe. Ima šest sala za probe, još deset radnih prostorija, restoran, bar, izložbeni prostor i pedagoški atelje.
Pogledaj vesti o: Teroristički napad u Parizu

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.