Oland: Prodajom Mistrala Pariz nije na gubitku

Izvor: Blic, 24.Sep.2015, 00:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oland: Prodajom "Mistrala" Pariz nije na gubitku

Francuski predsednik Fransoa Oland izjavio je da Francuska nije pretrpela gubitke prodajom dva vojna broda klase "mistral" Egiptu.

Brod "Mistral"

Brodovi su prvobitno trebalo da budu prodati Rusiji, ali se od prodaje odustalo zbog sankcija EU protiv Moskve.

"Poništili smo ugovor sa Rusijom, pod dobrim uslovima i bez ikakvih kazni za Francusku", rekao je Oland po dolasku u Brisel na vanredni samit EU.

On je istakao da je postigao saglasnost o ceni >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i uslovima prodaje brodova sa egipatskim predsednikom Abdel Fatahom al Sisijem tako da je Francuska osigurala prodaju bez ikakvih gubitaka, a uz to pomaže u zaštiti Egipta.

Mediji su ranije preneli da je nekoliko zemalja bilo zainteresovano za kupovinu ovih nosača helikoptera, uključujući Kanadu, Indiju, Singapur i Egipat.

Francuska je odustala od prodaje "mistrala" Rusiji zbog velikog političkog pritiska iz SAD i nekih evropskih zemalja.
Pogledaj vesti o: Pariz

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.