Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Jan.2017, 05:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Netanjahu: Konferencija o miru beznačajna
Premijer Izraela Benjamin Netanjahu ocenio je danas kao "beznačajnu" konferenciju o miru na Bliskom istoku u Parizu, čiji je cilj obnavljanje napora za rešavanje izraelsko-palestinskog sukoba.
"Konferencija koja se danas održava u Parizu beznačajna je, jer Francuskoj i Palestincima služi da Izraelu nametnu uslove suprotne njegovim nacionalnim interesima", rekao je Netanjahu na redovnom nedeljnom sastanku vlade u Jerusalimu.
Netanjahuova vlada oštro >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << se protivila sazivanju konferencije u Parizu, navodeći da samo direktni pregovori sa Palestincima mogu dovesti do okončanja jednog od najdužih sukoba na svetu.
Sa druge strane, Palestinci podržavaju konferenciju, čije je sazivanje inicirala Francuska, tvrdeći da višegodišnji pregovori sa Izraelcima nisu doveli do prekida izraelske okupacije Zapadne obale.
Francuski ministar spoljnih poslova Žan-Mark Ero otvorio je danas konferenciju o miru na Bliskom istoku u Parizu, na kojoj učestvuju predstavnici više od 70 zemalja i međunarodnih organizacija, ali ne i izraelski i palestinski zvaničnici.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...













