Moura i zvanično Parižanin

Izvor: Mondo, 09.Avg.2012, 12:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Moura i zvanično "Parižanin"

Francuski Pari Sen Žermen objavio je da će fudbaler Sao Paola i reprezentacije Brazila od januara naredne godine igrati za klub iz Pariza.

PSŽ je sa Mourom potpisao ugovor na četiri godine, a mediji su preneli da je Brazilac plaćen 45 miliona evra.

Moura ima 19 godina, on je iz Sao Paula za koji je do sada odigrao 104 utakmice, postigao 26 golova i zabeležio 20 asistencija.

On je sa >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << olimpijskom reprezentacijom Brazila na Igrama u Londonu, gde će u subotu u finalu protiv Japana pokušati da prvi put pobede na tom takmičenju.

Za Brazilca se ozbiljno interesovao i Mančester Junajted koji je u Sao Paolo poslao ponudu od 30 miliona funti za talentovanog fudbalera ali su vlasnici Pari Sen Žermena koji dolaze iz Katara bili konkretniji i pkvarili posao Junajtedu kada se činilo da je odlazak Brazilca na ostrvo bio gotova stvar.

Lukašova želja da zaigra u timu "svetaca" bila je jača od one da obuče dres "đavola" pa je čak dao i izjavu u kojoj je rekao da je Junajted dosadan.

Tijago Silva, Mourin kolega iz reprezentacije takođe je "umešao" prste hvaleći svog kolegu kod sportskog direktora "svetaca", Leonarda.

"Leonardo je tražio moje mišljanje o Lukašu, a ja sam mu rekao samo dobre stvari o njemu, ne zato što mi je prijatelj, nego što je poseduje nenormalne tehničke kvalitete. Srećan sam što će igrati sa mnom u PSŽ-u. Biće važan igrač za klub", rekao je Tijago Silva.

Katarski vlasnici Pari Sen Žermena, rešili su da se ozbiljno pojačaju za narednu sezonu i ne žale novac za dovođenje igrača.

Pari Sen Žermen je u letnjem prelaznom roku doveo Tijaga Silvu i Zlatana Ibrahimovića iz Milana, Marka Veratija iz Peskare i Ezekila Lavecija iz Napolija, a njima se sada pridružuje i mladi Moura.

(MONDO - Beta, foto: Guliver/Getty Images)
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre,   London,   Manchester United

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.