Izvor: B92, 04.Jun.2010, 18:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ministar kažnjen zbog opaske
Pariz -- Ministar unutrašnjih poslova Francuske Bris Ortefe kažnjen je sa 750 evra zbog rasističke opaske izrečene na račun mladog muškarca arapskog porekla.
Ortefeov advokat je rekao da će se ministar žaliti na presudu, prema kojoj će morati i da plati 2.000 evra zbog pričinjene štete.
Spornu rečenicu Ortefe je izrekao prilikom fotografisanja sa izvesnim Aminom, jednim od partijskih aktivista, koji su prošle godine razgovarali sa ministrom.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />Na video zapisu se čuje glas iz grupe okupljenih aktivista koji kaže da je "Amin jedan od nas (...) naš mali Arapin", na šta je Ortefe odgovorio: "Uvek nam je potreban jedan. Kada ih ima mnogo, onda nastaju problemi".
Ministar je u nekoliko navrata odbacio optužbe da je rasista, tvrdeći da se njegova opaska odnosila na broj zajedničkih fotografija koje je napravio sa aktivistima.
Mladi aktivisti su prošle godine u izjavi za pariski list "Mond" rekli da se nisu osetili napadnutim, a i vladini saveznici su stali u odbranu ministra.
Francuski ministar policije kažnjen zbog rasističke opaske
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 04.Jun.2010
Ministar unutrašnjih poslova Francuske Bris Ortefe kažnjen je u petak sa 750 eura zbog rasističke opaske izrečene na račun mladog muškarca arapskog porijekla tokom neformalnog prošlogodišnjeg sastanka s partijskim aktivistima. Ministrov advokat je rekao da će se on žaliti na presudu, prema...
Francuski ministar kažnjen zbog rasističcke opaske
Izvor: Blic, 05.Jun.2010, 00:40
Ministar unutrašnjih poslova Francuske Bris Ortefe kažnjen je danas sa 750 evra zbog rasističke opaske izrečene na račun mladog muškarca arapskog porekla tokom neformalnog prošlogodišnjeg sastanka s partijskim aktivistima...Ortefeov advokat je rekao da će se ministar žaliti na presudu, prema...




















