Lažna dojava o bombama u svetilištu u Lurdu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Avg.2010, 20:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lažna dojava o bombama u svetilištu u Lurdu

PARIZ -

Rimokatoličko svetilište u francuskom gradiću Lurdu ponovo je otvoreno za vernike pošto je policija utvrdila da je bila lažna dojava o podmetnutim bombama, zbog čega je ranije danas evakuisano oko 30.000 vernika.

Policija je primila anonimnu dojavu da će četiri bombe eksplodirati u svetilištu u 15 sati, i tamo odmah poslala stručnjake za deaktiviranje bombi.

Svi vernici, koji su u Lurd došli na proslavu Bogorodice premešteni su na sigurno, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << javio je Rojters.

Policija je dala dozvolu za ponovno okupljanje vernika, većinom hodočasnika, pošto su timovi sa psima tragačima izvršili pretragu terena, preneo je Bi-Bi-Si.

Svetilište u Lurdu nalazi se na jugozapadu Francuske, gde se, kako se veruje, Bogorodica ukazala u pećini mladoj pastirici Bernadeti Subiru u 19. veku.

Svake godine Lurd poseti više od šest miliona vernika, a Bogorodica je jedan je od praznika tokom kojeg se u tom svetilištu okupi najviše ljudi.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.