Izvor: Luftika.rs, 01.Mar.2016, 11:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Koncert klasične muzike u Gradskoj kući

Flautistkinja Laura Levai Aksin i pijanistkinja Iris Kobal održaće koncert u Svečanoj sali Gradske kuće u sredu 2. marta u 20 sati. Ovaj duo izvešće dela Betovena, Klarka, Pulanka, Miroslava Štatkića i drugih, a ulaz je slobodan.
Laura Levai Aksin je rođena u Subotici, a diplomirala je i magistrirala na Akademiji umetnosti u Novom Sadu. Studije je nastavila u Parizu i usavršavala se na brojnim majstrorskim kursevima kod >> Pročitaj celu vest na sajtu Luftika.rs << renomiranih solista i pedagoga.Dobitnica je prvih i specijalnih nagrada na republičkim i saveznim takmičenjima, kao i na takmičenju Muzičkih umetnika Jugoslavije u Zagrebu. Na šestoj Međunarodnoj tribini kompozitora u Beogradu dodeljena joj je prva nagrada za interpretaciju savremenih dela. Laura Levai Aksin je solo flautiskinja Vojvođanskog simfonijskog orkestra. Član je kamernog trija s Ritom Kinkom (klavir) i Markom Josifoskim (violina), trija flauta „Density“ i duvačkog kvinteta „Synergia 5“. Već tri decenije sarađuje s pijanistkinjom Iris Kobal. Iris Kobal je diplomirala i magistrirala je na Akademiji umetnosti u Novom Sadu. Dobitnica je nagrada i priznanja na domaćim i međunarodnim takmičenjima. Aktivno koncertira kao solista i kamerni muzičar. Gostovala je u skoro svim značajnijim dvoranama u Srbiji, kao i na podijumima u inostranstvu. Koncert organizuje Mutička omladina Novog Sada.
Još najava za koncerte potražite ovde.
Pogledaj vesti o: Subotica

Nastavak na Luftika.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Luftika.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Luftika.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.