Izvor: Nezavisne Novine, 20.Jul.2016, 07:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Identifikovane sve žrtve masakra u Nici

PARIZ - Francuski državni tužilac saopštio je da identifikovane su sve žrtve masakra u Nici.

Kako prenosi AFP, od 84 žrtve nedavnog terorističkog napada, oko 30 su muslimani, a skoro polovina strani državljani. U bolnici se nalazi 70 povrijeđenih, a 19 je u kritičnom stanju.

Francusko ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je ranije da je među žrtvama 38 stranaca.

Nastradali su porijeklom iz 19 zemalja, navelo je ministarstvo precizirajući >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << da je riječ o državljanima Alžira, Njemačke, Jermenije, Belgije, Brazila, Estonije, SAD, Gruzije, Italije, Kazahstana, Madagaskara, Maroka, Poljske, Rumunije, Rusije, Švajcarske, Tunisa, Turske i Ukrajine.

Ukupno 29 država ima svoje državljane među mrtvima i povređenima, precizira se u saopštenju.

Prošle nedjelje, 31-godišnji Tunižanin Mohamed Lahuaiej Bulel je kamionom na šetalištu u Nici pokosio i ubio 84 osobe, dok je na stotine povrijeđeno.

Napad je izvršen 14. jula, na nacionalni praznik, Dan pada Bastilje.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.