
Izvor: Mondo, 14.Nov.2015, 14:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ISIS greškom najavio novi napad u Parizu?
"Islamska država" čestitala je sebi na izvedenom napadima u Parizu, navodeći da su pogođene mete u 10. arondismanu, kao i u 11. i 18. ali francuski mediji primećuju da u 18. arondismanu nije bilo napada.
Foto: AP Photo/Thibault Camus
"Za sada, nijedan incident nije prijavljen u 18. arondismanu francuske prestonice", navodi pariski "Figaro".
ISIS je preuzeo odgovornost za terorističke napade >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << u Parizu u kojima je poginulo najmanje 128 ljudi a ranjeno oko 200.
U zvaničnom saopštenju islamističke grupe navodi se da su borci ISIS opasani eksplozivom i naoružani automatskim oružujem izveli napade na nekoliko lokacija u centru francuske prestonice, preneo je Rojters.
Napadi su bili pažljivo planirani, a cilj napada bio je da se Francuskoj pokaže da će ostati glavna meta sve dok nastavlja sa svojom politikom.