Izvor: RTS, 16.Apr.2009, 22:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dinako Kijev u polufinalu Kupa UEFA
Fudbaleri Dinama iz Kijeva plasirali su se u polufinale Kupa UEFA pošto su na domaćem terenu, u revanš utakmici četvrtfinala, savladali ekipu Pari Sen Žermena sa 3:0 (2:0).
Strelci su bili Bangura u 4, Landro (autogol) u 16. i Vukojević u 61. minutu.
Prvi meč u Parizu završen je nerešeno 0:0.
U preostalim utakmicama postignuti su rezultati:
Mančester Siti - Hamburger 2:1
Udineze - Verder Bremen 3:3
Olimpik Marselj - Šahtjor Donjeck 1:2
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini
"Građani" jure dva gola zaostatka
Izvor: Sportske.net, 16.Apr.2009
U revanš meču četvrtfinala Kupa Uefa, Mančester Siti večeras, na svom stadionu, dočekuje HSV. I pored zaostatka od dva gola, menadžer Sitija, Mark Hjuz uveren da njegova ekipa može do polufinala.
Dinamo, Šahtjor, Verder i Hamburg u polufinalu
Izvor: NaDlanu.com, 17.Apr.2009, 18:44
BEOGRAD, 16. aprila 2009. (Beta) - Fudbaleri Dinama iz Kijeva, Šahtjora iz Donjecka, Verdera iz Bremena i Hamburga plasirali su se u polufinale Kupa UEFA. U polufinalu su se našle dve nemačke i dve ukrajinske ekipe. Dinamo je na stadionu Valerij Lobanovski pobedio Pari Sen Žermen sa 3:0 i posle...





