Izvor: Blic, 28.Dec.2010, 01:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Brodići ne krstare Senom zbog visokog vodostaja
PARIZ - Turistički brodići su prestali da krstare rekom Senom u Parizu zbog neuobičajeno visokog vodostaja, do koga je došlo posle otapanja velike količine snega, saopštili su danas zvaničnici u francuskoj prestonici.
Glavne prestoničke kompanije, koje svakoga dana organizuje na desetine polazaka za razgledanja Pariza s reke, nisu radile juče i danas, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << prenela je agencija AP.
Gradske vlasti upozorile su u saopštenju i beskućnike koji spavaju ispod mostova u Parizu na neobičajeno visoki nivo Sene. Neki delovi ulica koje vode duž Sene su zatvoreni, a voda je stigla do podnožja drveća pored reke u Parizu.
Američka agencija podseća da su u francuskoj prestonici pale neočekivano velike količine snega u decembru i prouzrokovale poremećaje u radu pariskih aerodroma i Ajfelovom tornju.














