Izvor: B92, 15.Nov.2015, 23:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bah: Plakao sam kada sam video Marseljezu
Predsednik MOK Tomas Bah rekao je da je plakao kada je video snimak navijača Francuske koji su pevali Marseljezu prilikom evakuacije sa stadiona u Parizu.
Serija terorističkih napada u Parizu počela je pored stadiona Francuska tokom prijateljske utakmice između fudbalskih repezentacija Francuske i Nemačke.
Na stadionu je bio i predsednik Francuske Fransoa Oland, koji je posle prvih eksplozija evakuisan, ali oko 80.000 navijača u prvom momentu nije ni znalo šta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se dešava na ulicama Pariza. Nakon utakmice su saznali, bilo je napeto, ali su ostali mirni i prilikom izlaska sa stadiona zapevali su himnu Francuske.
Snimak navijača koji u takvom trenutku pevaju Marseljezu vrlo brzo je obišao svet.
"Kada sam video ljude koji napuštaju stadion i pevaju Marseljezu rasplakao sam se. Svi smo mi Francuzi, jer ovo nije samo napad na Parižane i Francuze, ovo je napad na celo čovečanstvo. Svi smo uz Francuze", rekao je Bah za francuske medije.
U napadima, koje su u Parizu izvršile tri organizovane grupe terorista, oko stadiona, na kafiće i u koncertnoj dvorani, ubijeno je 132 ljudi.
Pariz je, inače, jedan od kandidata za domaćina Olimpijskih igara 2024. godine. Pored Pariza kandidati su i Rim, Los Anđeles, Hamburg i Budimpešta, a ko će biti domaćin tih igara biće odlučeno 2017. godine.







