Bačeni molotovljevi kokteli na sinagogu

Izvor: RTS, 12.Jan.2009, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bačeni molotovljevi kokteli na sinagogu

Dva molotovljeva koktela bačena na sinagogu na severu Pariza. U napadu nije bilo povređenih. To je najnoviji u nizu antisemitskih incidenata u Francuskoj, od početka izraelske ofanzive protiv Hamasa u Gazi.

Na sinagogu na severu Pariza bačena su dva molotovljeva koktela, saopštila je francuska policija.

Francuska ministarka unutrašnjih poslova Mišel Alio-Mari ocenila je da je sinoćni napad na sinagogu u Sen Deniju "kukavički i neprihvatljiv". >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<

Policija je saopštila da u napadu nije bilo povređenih i da je oštećen susedni restoran. Uništen je izlog restorana, a zid je pocrneo od vatre.

Reč je o najnovijem u nizu antisemitskih incidenata u Francuskoj od početka izraelske ofanzive protiv Hamasa u Gazi 27. decembra prošle godine.

U Francuskoj živi najbrojnija jevrejska i muslimanska zajednica u Evropi, a tenzije na Bliskom istoku su i u prošlosti izazivale incidente u Francuskoj.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.