Abdeslam ćuti od napada u Briselu

Izvor: RTS, 25.Mar.2016, 19:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Abdeslam ćuti od napada u Briselu

Glavni osumnjičeni za organizovanje terorističkih napada u Parizu prošlog novembra Salah Abdeslam, koji je uhapšen prošle nedelje u Briselu, prestao je da govori sa istražiteljima od bombaških napada na aerodromu i stanici metroa u belgijskoj prestonici, prenosi AFP.
Agencija Frans pres se poziva na izjavu belgijskog ministra pravosuđa Kuna Gensa.

"Federalni tužilac me je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << upravo obavestio da Salah Abdeslam ne želi da govori od napada u Briselu", saopštio je Gens pred komitetom belgijskog parlamenta koji istražuje napade u kojima je stradala 31 osoba a više od 300 ranjeno.
Abdeslam, koji je uhapšen prošle nedelje, planirao je u Briselu samoubilački napad i višestruke pucnjave poput onih u Parizu u novembru prošle godine, javila je belgijska televizijska stanica VRT.
VRT je preneo da istražitelji veruju da su Abdeslam i još dve osobe, od kojih je jedna uhapšena zajedno sa Abdeslamom, planirali da izazovu masovne žrtve u Briselu koristeći puške i pištolje dok bi drugi izvršili samoubilačke napade.
"Teroristi su planirali isti scenario kao onaj u Parizu, samo što je on delimično propao", navela je belgijska televizija, a preneo Rojters.
Pogledaj vesti o: Pariz

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Abdeslam ćuti od napada u Briselu

Izvor: NoviMagazin.rs, 25.Mar.2016

Glavni osumnjičeni za organizovanje terorističkih napada u Parizu prošlog novembra Salah Abdeslam, koji je uhapšen prošle nedelje u Briselu, prestao je da govori s istražiteljima od kako su se u utorak desili bombaški napadi na aerodromu i metro stanici u belgijskoj prestonici, prenosi AFP...Ova...

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.