Wall Street: Dow Jones prvi put iznad 19.000 bodova

Izvor: SEEbiz.eu, 23.Nov.2016, 09:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Wall Street: Dow Jones prvi put iznad 19.000 bodova

NEW YORK - Na Wall Streetu su u utorak burzovni indeksi dosegnuli nove najviše razine u povijesti, pri čemu se Dow Jones probio iznad 19.000 bodova, jer je nastavljen postizborni uspon cijena dionica.

Dow Jones ojačao je 0,35 posto, na 19.023 boda, dok je S&P 500 porastao 0,22 posto, na 2.202 boda, a Nasdaq indeks 0,33 posto, na 5.386 bodova.

Kako je porastao i Russell 2000 indeks kompanija s manjom kapitalizacijom, jučer su sva četiri najvažnija američka >> Pročitaj celu vest na sajtu SEEbiz.eu << indeksa drugi dan zaredom dosegnula rekordne razine.

Pritom su najviše 2,1 posto, skočile cijene dionica u telekomunikacijskom sektoru, a slijedio je sektor proizvođača roba za široku potrošnju s rastom od 1,2 posto.

Tako je, kažu analitičari, nastavljen uspon cijena dionica koji traje gotovo neprestano od američkih predsjedničkih izbora 8. studenoga jer se ulagači nadaju da će novoizabrani predsjednik Donald Trump ispuniti svoja obećanja iz predizborne kampanje o smanjenju poreza, labavljenju regulacija u pojedinim sektora, povećanim ulaganjima u infrastrukturu i protekcionizmu u trgovinskoj politici.

Robert Pavlik, strateg u tvrtki Boston Private Wealth, kaže da je uspon cijena započeo u financijskom i industrijskom sektoru, a potom se proširio i na ostale sektore koji bi mogli profitirati od Trumpovih politika.

"Može se vidjeti snaga u svim dijelovima tržišta. To je zdravi signal koji mi pokazuje da smo u tržištu 'bikova'", kaže Pavlik.

Nakon snažnog rasta posljednjih tjedana, Dow Jones na dobitku je od početka godine 9,2 posto, a S&P 500 indeks 7,8 posto.

I na europskim su burzama cijene dionica jučer porasle. Londonski FTSE indeks ojačao je 0,62 posto, na 6.819 bodova, dok je frankfurtski DAX porastao 0,27 posto, na 10.713 bodova, a pariški CAC 0,41 posto, na 4.548 bodova.
Pogledaj vesti o: Nju Jork

Nastavak na SEEbiz.eu...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SEEbiz.eu. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SEEbiz.eu. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.