Izvor: RTS, 29.Sep.2022, 12:06

Vučić sa Hilom o detaljima saradnje Srbije i SAD

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je sa ambasadorom SAD Kristoferom Hilom o detaljima bilateralne saradnje.
Aleksandar Vučić je na Instagram profilu buducnostsrbijeav, naveo da je sa Kristoferom Hilom razgovarao nakon niza uspešnih sastanaka s američkim zvaničnicima na 77. zasedanju Generalne skupštine UN.

"Razgovarao sam sa ambasadorom Hilom o detaljima bilateralne saradnje, pogotovo u svetlu niza uspešnih sastanaka >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << koje smo u Njujorku imali sa zvaničnicima SAD tokom UNGA77", naveo je predsednik Srbije na Instagramu.
Na sastanku je bilo reči i o drugim važnim bilateralnim pitanjima i odnosima između Srbije i SAD, ali i o ključnim problemima u regionu Zapadnog Balkana, navedeno je u saopštenju sa sastanka.
"Predsednik Vučić je istakao da je Srbija posvećena jačanju ekonomskih i bilateralnih odnosa sa Sjedinjenim Državama, te da je u tom kontekstu zadovoljan razgovorima koje je u Njujorku imao sa brojnim zvaničnicima američke administracije, ali i poslovnim ljudima koji su iskazali interesovanje za saradnju u oblastima u kojima veliki potencijali nisu u dovoljnoj meri iskorišćeni", navedeno je u saopštenju.
Tokom razgovora, istaknuta je zajednička potreba da se saradnja između dve zemlje intenzivira u svim oblastima, ali i u sferi energetike, koju bi trebalo dodatno produbiti i pojačati kroz zajedničku realizaciju konkretnih projekata od suštinskog značaja za napredak Srbije.
Govoreći o situaciji u regionu, sagovornici su zaključili da je očuvanje mira i stabilnosti na Zapadnom Balkanu od presudnog značaja i dodali da ekonomski prosperitet i fokusiranje na rešavanje ekonomskih problema može da bude od ogromne pomoći u otklanjanju političkih nesuglasica.
Predsednik Vučić je izrazio nadu da će u nastavku politike regionalnog povezivanja i otvorenog poziva na saradnju svim zemljama regiona, imati jaku podršku Sjedinjenih Država, kao i da će u brojnim projektima od regionalnog značaja SAD biti pouzdan partner Srbije, saopšteno je iz Predsedništva.

Nastavak na RTS...






Povezane vesti

Predsednik i Hil o bilateralnoj saradnji i problemima u regionu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Sep.2022

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa ambasadorom Sjedinjenih Američkih Država Kristoferom Hilom, sa kojim je razgovarao o detaljima bilateralne saradnje, pogotovo u svetlu niza uspešnih sastanaka koje je naša delegacija imala u Njujorku sa zvaničnicima SAD na marginama Generalne...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.