Izvor: RTS, 14.Mar.2017, 21:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Tilerson koristio lažno ime"
Državni tužilac Njujorka tvrdi da je državni sekretar Reks Tilerson, dok je bio izvršni direktor kompanije "Ekson mobajl", koristio lažno ime prilikom prepiske o klimatskim promenama sa direktorima te kompanije.
Tužilac Erik Šnajderman optužbu je izneo u pismu koje je u ponedeljak predato >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << njujorškom sudu, preneo je AP.
Šnajderman sada pokušava da utvrdi da li je kompanija obmanula investitore i javnost krijući decenijama ono što znaju o vezi između fosilnih goriva i klimatskih promena.
Šnajderman je rekao da kompanije "Ekson mobajl" nije obelodanila da je Tilerson koristio nalog pod imenom "Vejn Traker" za slanje i primanje mejlova.
"Vejn je Tilersonovo srednje ime, a nalog je korišćen od 2008. do 2015. godine", naveo je Šnajderman.
Portparol "Eksona" Alan Džefers rekao je da je nalog napravljen za sigurnu i brzu komunikaciju između Tilersona i viših zvaničnika o raznim temama.
Stejt department odbio je da komentariše taj slučaj, navodeći da sva pitanja treba da budu upućena "Eksonu".
Tilerson je podneo ostavku na mesto izvršnog direktora "Ekson mobajla" nakon što mu je predsednik SAD Donald Tramp ponudio posao državnog sekretara.
Državni tužilac optužio Tilersona da je koristio alijas
Izvor: Večernje novosti, 14.Mar.2017
Državni tužilac Njujorka tvrdi da je državni sekretar Reks Tilerson, dok je bio izvršni direktor kompanije Ekson, koristio "lažno ime" prilikom korespodencije o klimatskim promenama sa direktorima te kompanije Državni tužilac Njujorka tvrdi da je državni sekretar Reks Tilerson,...










