Izvor: Capital.ba, 12.Okt.2018, 11:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Snapchat doživljava ogromne finansijske gubitke
NJUJORK, Lista briga vlasnika društvene mreže Snapchat iz dana u dan je sve veća. Posljednja je vezana za rapidne finansijske gubitke i vjerovatno će Snapchat biti primoran podići kredit sredinom 2019. godine kako bi opstao.
“Iako je očigledno da Snapchat nije bio spreman za život kao javno preduzeće, trenutno se susreće s problemima nevjerovatno brzog gubitka novca”, govori analitičar Michael Nathanson.
On pretpostavlja da sporiji rast broja korisnika Snapchata proporcionalno >> Pročitaj celu vest na sajtu Capital.ba << dovodi i do umanjenih prihoda kompanije.
Izvršni direktor Evan Spiegel nedavno je zaposlenima u Snapchatu stavio do znanja da se trebaju maksimalno potruditi kako bi kompanija postala profitabilnija u 2019. godini, a izdao je i niz novih strateških ciljeva za borbu protiv konkurentnih društvenih medija.
Također, izvršni direktor Spiegel kritizirao je najnoviju verziju aplikacije Snapchat koja je izazvala nezadovoljstvo kod velikog broja korisnika i koja je doprinijela prvom značajnom padu dnevno aktivnih korisnika u posljednjem kvartalu.
“U našoj želji za inovacijama i predstavljanjem mnogih noviteta izgubili smo jezgro onoga što je Snapchat učinilo najbržim i najzanimljivijim načinom komuniciranja na svijetu”, napisao je Spiegel u prošlosedmičnom podnesku.
Bitno je istaći i kako dionice Snapchata opadaju iz dana u dan, prenosi CNBC.
Pogledaj vesti o: Nju Jork










