Izvor: Studio B, 15.Maj.2011, 17:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šef MMF-a uhapšen zbog seksualnog napada
Izvršni direktor Međunarodnog monetarnog fonda(MMF) i mogući kandidat za predsednika Francuske Dominik Štraus-Kan priveden je u policiju pod sumnjom da je seksualno zlostavljao jednu sobaricu u njujorškom hotelu.
Kako je saopštila policija, Štraus-Kan ( 62) ukrcao se na Er Fransov avion za Pariz ali ga je aerodromska služba za bezbednost neposredno >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << pred poletanje izvela iz aviona i predala policiji koja ga je ispitala u vezi sa seksualnim napadom na spremačicu u luksuznom hotelu.
Portparol policije je rekao Štraus-Kan nije želeo da odgovara i da je stvar prepustio svojim advokatima. "On je optužen za seksualni napad, pokušaj silovanja i zadržavanje protiv volje", rekao je portparol.
Prema svedočenju žene koju je napao šef MMf-a, ona je čistila luksuzni apartman u subotu posle podne u hotelu Sofitel, kada je Štraus-Kan izašao nag iz kupatila i napao je. Pošto ju je odvukao u spavaću sobu, direktor MMF ju je seksualno napastvovao. Žena je uspela da se oslobodi na trenutak i pobegne iz sobe ali je uporni Štraus-Kan ponovo uhvatio i ovaj put povukao u kupatilo gde ju je prisiljivao na oralni seks i pokušao da joj skine gaće.
Ipak, ona je uspela da se još jednom otrgne i napusti apartman posle čega je o svemu obavestila nadležne u hotelu koji su potom pozvali policiju. Kada su detektivi njujorške policije stigli, Štraus-Kan je već napustio hotel ostavljajući za sobom svoj mobilni telefon.
"Izgleda da je napustio hotel u žurbi", rekao je portparol policije. Njujorška policija je posle saznanja da se begunac nalazi na aerodromu obavestila tamošnje nadležne koji su potom izvukli šefa MMF-a sa leta za Pariz i priveli ga u policiju.











