Izvor: Press, 20.Mar.2017, 21:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Preminuo Rokfeler u 101. godini
Prema podacima časopisa Forbs, vrednost njegove imovine je oko 2 milijarde dolara
Milijarder Dejvid Rokfeler preminuo je u 101. godini, javlja "Sputnjik". On je bio američki bankar i jedan od najbogatijih ljudi na svetu, prema podacima časopisa Forbs, vrednost njegove imovine je oko 2 milijarde dolara. Rođen je u Njujorku i namlađi je od šest sinova Džona Rokfelera juniora, sina Džona D. Rokfelera >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << seniora, osnivača naftne kompanije Standard Oil.
Milijarder, bankar i filantrop preminuo je u svom domu u Pokantiko Hilsu, saopštila je porodica.
Rokfeler je bio je poslednji živi predstavnik svoje generacije Rokfelerovih.
Bio je na čelu jedne od najmoćnijih porodica na svetu i nakon smrti svoje braće i sestara je postao "čuvar" bogatstva i čovek koji je upravljao jednom od najvećih poslovnih, ali i filantropskih imperija na planeti.
Rokfeler je imao nekoliko operacija na srcu, a prošle godine je imao sedmu transplantaciju srca. Time je postao čovek sa najviše transplantacija srca na svetu.
Pogledaj vesti o: Nju Jork



