Mattel ukida 2.200 radnih mjesta, rezultati razočarali

Izvor: SEEbiz.eu, 27.Jul.2018, 08:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mattel ukida 2.200 radnih mjesta, rezultati razočarali

NEW YORK - Cijena dionice Mattela pala je u četvrtak više od 8 posto, nakon što je taj proizvođač igračaka objavio slabije poslovne rezultate nego što se očekivalo, te najavio ukidanje 2.200 radnih mjesta, kao i prodaju nekih tvornica.

Mattel je najavio ukidanje 22 posto ukupno zaposlenih u toj kompaniji u svijetu u neproizvodnom sektoru, uglavnom u administraciji i podršci. Najavio je i prodaju tvornica u >> Pročitaj celu vest na sajtu SEEbiz.eu << Meksiku u sklopu programa ušteda.

Poslovni rezultati Mattela u drugom tromjesečju razočarali su ulagače jer je prodaja pala, s obzirom da kompanija nije imala nove proizvode povezane s nijednim uspješnim filmom, zbog čega je prodaja igračka od franšiza pala za 23 posto.

Rezultati su također bili pogođeni i zbog likvidacije Toys 'R' Us, velikog trgovca igračkama.

„Mi smo na prekretnici kako smo i očekivali, imali smo izazovno drugo tromjesečje potaknuto prvenstveno likvidacijom Toys 'R' Us", rekao je Ynon Kreiz, predsjednik i izvršni direktor Mattela.

„U isto vrijeme, imali smo snažan rezultat od strane Barbie, a napravili smo i značajan napredak u našem programu strukturnog pojednostavljenja poslovanja kako bi vratili profitabilnost i poboljšali produktivnost u kratkom roku", poručio je Kreiz

Ukupna prodaja Mattela pala je u drugom tromjesečju za 13,7 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje, na 840,7 milijuna dolara, što je manje od očekivanja analitičara, pa je cijena dionice oštro pala.

Neto gubitak tvrtke u tom tromjesečju porastao je na 240,9 milijuna dolara, s 56,1 milijun dolara u istom razdoblju lani.

Nastavak na SEEbiz.eu...



Povezane vesti

Proizvođač barbika ukida 2.200 radnih mjesta i prodaje tvornice

Izvor: Nezavisne Novine, 27.Jul.2018

Cijene dionica kompanije ''Mattel'' pale su više od osam odsto nakon što je taj proizvođač igračaka objavio slabije poslovne rezultate nego što se očekivalo te najavio ukidanje 2.200 radnih mjesta, kao i prodaju nekih tvornica...''Mattel'' je najavio ukidanje 22 odsto ukupno zaposlenih u toj kompaniji...

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SEEbiz.eu. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SEEbiz.eu. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.