MKS: PREGOVARAMO O PREDAJI SAIFA AL ISLAMA

Izvor: Kurir, 02.Nov.2011, 23:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MKS: PREGOVARAMO O PREDAJI SAIFA AL ISLAMA

NJUJORK - Međunarodni krivični sud (MKS) još pregovara o uslovima predaje Gadafijevog sina Seifa el Islama, izjavio je danas glavni tužilac tog suda Luis Moreno Okampo.

Međunarodni krivični sud je "primio pitanja od pojedinaca koji su u vezi sa Seifom el Islamom o zakonskim uslovima njegove moguće predaje", kazao je Moreno Okampo u Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija. On je rekao da postoji sumnja da bi plaćenici mogli pokušati da pomognu Gadafijevom sinu da pobegne i >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << ukazao na mogućnost da novoj libijskoj vladi bude data nadležnost u sudskim procesima protiv Sejfa i bivšeg šefa libijske obaveštajne službe Abdulaha el Senusija, preneo je AFP.

MKS je 27. juna izdao nalog za hapšenje Moamera Gadafija, njegovog sina Seifa i obaveštajca Senusija, optužujući ih za zločina protiv čovečnosti tokom protesta u Libiji. Optužnica protiv Gadafija bi formalno bila odbačena kada sudski zvaničnici budu dobili zvanični dokaz da je bivši libijski lider ubijen (20. oktobra), rekao je Moreno Okampo.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.