Igre iz Galante

Izvor: Politika, 09.Jun.2012, 15:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Igre iz Galante

Gostovanjem dvojice muzičkih umetnika iz Amerike, koji su sa Beogradskom filharmonijom nastupili u „Kolarcu”, zatvoren je ciklus „Hod po žici”.

Kao solista na violi nastupio je član orkestra njujorške Metropoliten opere Milan Milisavljević, dobitnik brojnih svetskih priznanja i nagrada za svoju virtuoznost.

Orkestrom Filharmonije dirigovao je Vladimir Kulenović, koji je završio postdiplomske studije na njujorškom Džulijardu, a imenovan je za zamenika >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << glavnog dirigenta Simfonijskog orkestra i Opere države Juta. On je najavio saradnju sa Beogradskom filharmonijom tokom tekuće i naredne muzičke sezone.

Na repertoaru su bile „Igre iz Galante” Zoltana Kodaja, Koncert za violu i orkestar Bele Bartoka i Četvrta simfonija Roberta Šumana.

K. P.

objavljeno: 09.06.2012.
Pogledaj vesti o: Nju Jork

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.