Izvor: B92, 04.Maj.2015, 22:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dečak udarao i grizao policajce
Njujorška policija je uhapsila petogodišnjeg dečaka i prebacila ga u bolnicu iako njegovi roditelji nisu bili prisutni.
Prema navodima američkih medija, dečak pod imenom Konor Ruiz je vrištao, šutirao, udarao i grizao dvojicu policajaca koji su se pojavili u jednoj školi u severnom delu Njujorka, a oni su mu potom stavili lisice na ruke i noge.
Policija se nije zvanično oglasila povodom ovog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << incidenta, a iz delova izveštaja do kojih su došli američki mediji navodi se da je policija intervenisala pošto je dečak skakao po stolovima, pokušao da skoči kroz prozor, ubadao sebe olovkom i jeo papir.
“Bili smo zabrinuti za njegovu bezbednost, ne samo za njegovu, već i za bezbednost osoblja koje je brinulo o njemu, kao i za ostalu decu koja su se našla u prostoriji.
Dečakova jamka Čelsi Ruiz nije obaveštena o ponašanju njenog sina, već je odmah pozvana policija. Ona je navela da bi se situacija smirila da su iz škole pozvali prvo nju ili njenog supruga.
Konor je pre nekoliko nedelja prebačen u odeljenje sa posebnim nadzorom, pošto je ustanovljeno da ima problema sa praćenjem nastave, hiperaktivnišću i opsesivnokompulsivnim poremećajem.
“Policajac mi je rekao da su morali da mu stave lisice na ruke i noge. Rekla sam im da je to smešno, kako neko može da se zabrine za svoju bezbednost kada mu priđe petogodišnje dete? Rekao je da me razume jer ima četvoro dece. Konor je doživeo emocionalne traume“, navela je Čelsi Ruiz.
Ona je istakla i da planira da tuži školu zbog emotivnog uznemiravanja i okrutnosti prema detetu.
Dečak udarao i grizao policajce
Izvor: Radio 021, 05.Maj.2015, 00:08
Njujorška policija je uhapsila petogodišnjeg dečaka i prebacila ga u bolnicu iako njegovi roditelji nisu bili prisutni...Prema navodima američkih medija, dečak pod imenom Konor Ruiz je vrištao, šutirao, udarao i grizao dvojicu policajaca koji su se pojavili u jednoj školi u severnom delu Njujorka,...





