Izvor: B92, 06.Jan.2010, 18:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bogat program Jugokoncerta u 2010.
Muzička agencija Jugokoncert dovešće tokom 2010. godine u Beograd brojne renomirane izvođače, među kojima su Škotski kraljevski orkestar, Transilvanijska filharmonija, Simfonijski orkestar Dohnanji i Njujorška filharmonija.
Jugokoncert će 2010. godinu početi 16. januara u Kolarčevoj zadužbini u Beogradu koncertom novosadskog gudačkog orkestra ,,Kamerata akademika”, sa solistima Anetom Ilić., Ivom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Profacom i Boštjanom Lipovšekom.
Tokom januara u Kolarčevoj zadužbini će nastupiti i Gudački orkestar Akademije St. Martin in the Fields (na fotografiji). Na programu koncerta koji je najavljen za 23. januar biće dela Tabakova, Mocarta i Čajkovskog.
Škotski kraljevski nacionalni orkestar s violinistkinjom Hilari Han, pod upravom dirigenta Stefana Deneva, održaće koncert 11. februara u beogradskom Sava centru, a na programu će biti dela Prokofjeva i Dvoržaka.
Koncert Transilvanijskog orkestra, najavljen za 15. mart u Sava centru, biće posvećen dvestogodišnjici rođenja kompozitora Frederika Šopena.
Kompozicije Šopena izvodiće pijanisti Lidmil Angelov i Dejan Sinadinović, pod vođstvom kompozitora Žan-Fransoa Antoniolija.
Opera ,,Faustovo prokletstvo" Hektora Berlioza biće izvedena 22. maja u Sava centru.
Delo će izvesti Simfonijski orkestar Dohnanji, Budimpeštanski akademski hor, Muški hor Honved, Hor Mađarskog radija i Plesno pozorište Honved, a kao solisti su najavljeni Bernadet Vidman, Mišel Sutne, Evert Šuster i Peter Kalman, uz dirigenta Gabora Holerunga.
Njujorška filharmonija će gostovati u Beogradu u okviru 42. Bemusa, 29. oktobra u Sava centru, a na koncertu će nastupiti pod vođstvom šefa-dirigenta Alana Gilberta.

















