Izvor: Sportski Žurnal, 15.Jan.2012, 12:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Biron otresao Lišće
Iako nije u prvom planu, što je i razumljivo kada za kolegu ima Henrika Lundkvista, isksuni Kanađanin Martin Biron koristi svaku priliku da pokaže da nije bez razloga golman jednog od najpopularnijih sportskih klubova na svetu Njujork Rendžersa. Sa 20 odbrana Biron je upisoa drugi šut – auta u sezoni, a što je još važniej Rendžersima doneo trijumf 3:0 na gostovanju u Torontu.
Uprkos podršci domaće publike u okršaju sa jednom od ekipa iz „Originalne >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << šestorke“, oklopnici Toronto Mejpl livsa nisu imali valjano rešenje za raspoloženog Birona, koji je stigao do 28. šut – auta u karijeri i pomogao saigračima da preko Majkla Rupa, Brajana Bojla i Dereka Stepana stignu do ubedljivog trijumfa 3:0.
Rezultati: Detroit – Čikago 3:2 (2:0, 0:1, 0:1, 1:0), Vinipeg – Nju Džersi 1:2 (1:0, 0:0, 0.2), Dalas – Kolorado 1:2 (0:1, 0:0, 1:1), Kolambus – San Hoze 1:2 (0:0, 0:1, 1:1), Toronto – Njujork Rendžers 0:3 (0:0, 0:2, 0:1), Njujork Ajlanders – Bafalo 4:2 (1:0, 1:2, 2:0), Montreal – Otava 2:3 (0:0, 0:0, 2:2, 0:0, 0:1 (0:1)), Karolina – Boston 4:2 (0:0, 1:1, 3:1), Sent Luis – Minesota 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 0:0, 1:0 (1:0)), Nešvil – Filadelfija 4:2 (1:0, 1:1, 2.1), Kalgari – Los Anđeles 1:4 (0:0, 1:3, 0:1).
Zvezde večeri
o Tod Bertuzi (Detroit) dva gola
o Majk Ričards (Los Anđeles) gol i asistencija
o Derek Stepan (Rendžers) gol i asistencija
Raspored mečeva
Noć nedelja na ponedeljak: Tampa bej – Pitsburg, Vašington – Karolina, Čikago – San Hoze, Montreal – Njujork Rendžers, Edmonton – Los Anđeles, Vankuver – Anahajm.
Noć ponedeljak na utorak: Njujork Ajlanders – nešvil, Finiks – Kolorado, Detroit – Bafalo, Otava – Vinipeg, Sent Luis – Dalas, Florida – Boston.
Deril bolji od Brenta
Osim za bodove, meč između Los Anđeles Kingsa i Kalgari Flejmsa nosio je još jedan značaj. Po prvi put na suparničkim stranama našla su se rođena braća Deril i Brent Suter, treneri Kingsa, odnosno Flejmsa, u kojima je ova porodica postala prava hokejaška dinastija. Na ledu „Skošabenk sedldouma“ u Kalgariju bolji je bio Deril, čiji su Los Anđeles Kingsi sa 4:1 preslišali domaće Flejmse. Junak pobede sa učinkom od po jednog gola i asistencije bio je Majk Ričards, a uz njega u strelce su se upisali još i Met Grin, Anžej Kopitar i Dastin Braun, dok je novajlija Majkl Kamaljeri bio strelac počasnog pogotka za Vatrene.
Nabokov na koti 300
Posle lošeg perioda, koji je potrajao skoro godinu i po, iskusni golman Jevgenij Nabokov polako se vraća u staru fiormu. Nekada najplaćeniji čuvar mreže na svetu letos je stigao u Njujork Ajlanderse, iako je imao nameru da pojača Detroit, ali to ga nije omelo da počne da pruža dobre partije u dresu tima sa Long Ajlenda. Sa 23 odbrane Nabokov je pomogao Ostrvljanima da sa 4:2 budu bolji od Bafalo Sejbersa i tako sam sebi omogućio da upiše jubilarni 300. trijumf u karijeri. U ostvarenju ovog cilja sa dva gola pomogao mu je mladi Austrijanac Mihael Grabner.
Armiji u čast
Svojevremeno je film „Top gan“ sa tadašnjom zvezdom u usponu Tomom Kruzom postao pravi svetski blokbaster, a osim ljubavne priče, poznavaoci prilika kažu da je snimljen sa ciljem da se u društvu SAD poveća poverenje u oružane snage. Kao što su to nekada činili Amerikanci, tako Kanađani sada pokušavaju da motivišu sugrađane da postanu deo armije. Tako postoji „Dan kanadske armije“, a učešće u ovom prazniku uzeli su i oklopnici Toronto Mejpl livsa, koji su u toku zagrevanja za meč sa Rendžersima, nosili dresove sa dezenom maskirne uniforme.
Nastavak na Sportski Žurnal...








