Besplatni obroci za gladne Njujorčane

Izvor: DobreVesti.rs, 21.Sep.2012, 12:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Besplatni obroci za gladne Njujorčane

NjUJORK – Već više od sedam godina Horhe Munjos (Jorge Muñoz) budi nadu i radost među siromašnim stanovnicima Njujorka koji se svakodnevno okupljaju na uglovima ulica u Kvinsu. Oni tamo, naime, iščekuju da neko dođe i angažuje ih za neki posao koji će im doneti hleb za taj dan, ili im omogućiti da zarade nešto novca koji će poslati porodicama koje su ostavili u svojim zemljama u bedi.

Horheova porodica svakog dana spremi u proseku 30 do 40 obroka, koje on uveče deli na „svom ćošku“ u Kvinsu onima koji su gladni i bez posla i kojima je to često jedino što pojedu tog dana, a ponekad i danima, objavljeno je na sajtu „moral hirouz“ (moralheroes).
Horhe je rođen u Kolumbiji 1964. godine u...

Nastavak na DobreVesti.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta DobreVesti.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta DobreVesti.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.