Bafet: Banke neće biti problem

Izvor: B92, 10.Jan.2013, 22:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bafet: Banke neće biti problem

Njujork -- Američki investitor i milijarder Voren Bafet naveo je da su banke u SAD jače nego što su bile u prethodnim godinama i da neće stvarati probleme ekonomiji.

Bafet, predsednik i izvršni direktor kompanije "Berkšir Hatavej" rekao je za televiziju "Blumberg" da su najveće američke banke značajno popravile svoju finansijsku poziciju.

"Banke neće dovesti ovu zemlju u probleme, garantujem to", rekao je Bafet u intervjuu "Blumbergu".

"Berkšir >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Hatavej" ima velike uloge u bankama "Vels Fargo", "US Bankorp" i "Benk ov Amerika", zbog čega Bafet pomno prati situaciju u bankama.

Investitor navodi da su se banke uglavnom oslobodile rizičnih sredstava koja su ih opterećivala, u čemu su im pomogle trenutne niske kamatne stope.

"Naš bankarski sektor je u najboljem stanju u novije vreme", dodao je Bafet.

Američka Uprava federalnih rezervi će uskoro sprovesti stres-testove u 19 najvećih banaka, u cilju provere da li one mogu da istovremeno podnesu ozbiljnu recesiju u SAD i krizu na globalnom nivou.
Pogledaj vesti o: Nju Jork

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Američke banke neće stvarati probleme ekonomiji

Izvor: Akter, 10.Jan.2013

Američki investitor i milijarder Voren Bafet naveo je da su banke u SAD jače nego što su bile u prethodnim godinama i da neće stvarati probleme ekonomiji

Nastavak na Akter...

Buffett: Banke u SAD su jače nego ranije

Izvor: GdeInvestirati.com, 11.Jan.2013, 11:29

NEW YORK - Američki investitor i milijarder Warren Buffett naveo je da su banke u SAD jače nego što su bile u prethodnim godinama i da neće stvarati probleme ekonomiji.

Nastavak na GdeInvestirati.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.