
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Okt.2021, 15:30
Stoltenberg: Odnosi s Rusijom najgori od Hladnog rata
Odnosi NATO i Rusije na niskom su nivou, situacija je najteža od kraja Hladnog rata, ali treba ostaviti prostor za razgovore, izjavio je danas generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg.
On je uoči sastanka ministara odbrane država clanica Alijanse u Briselu naglasio da je, uprkos teškoćama, važno zadržati komunikacione kanale sa Rusijom.
“Čvrsto verujemo da je, kada su stvari teške, kada smo >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << suoceni s izazovima u našim odnosima kao što smo sada, cak još važnije razgovarati i NATO će nastaviti da se zauzima za konstruktivan ili smislen dijalog s Rusijom”, rekao je Stoltenberg, prenosi Hina.
Rusija je u poneđeljak saopštila da obustavlja aktivnosti svoje diplomatske misije u NATO nakon proterivanja osam ruskih zvaničnika koje je Alijansa okarakterisala kao "neprijavljene ruske obaveštajce" i najavila da će zatvoriti misiju zapadnog vojnog saveza u Moskvi.
Ministri odbrane država članica NATO okupili su se danas na dvodnevnom sastanku u Briselu, što je prvi sastank uživo od februara 2020. godine zbog pandemije korona virusa.
Ministri će razgovarati o budućim naporima u borbi protiv terorizma nakon povlačenja iz Avganistana i osnaživanja savezničkog odvraćanja i odbrane.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
ODNOSI SA RUSIJOM NAJGORI OD HLADNOG RATA: Stoltenberg izneo nove planove Alijanse šta će i kako će sa Moskvom
Izvor: SrbijaDanas.com, 21.Okt.2021
Rusija je u poneđeljak saopštila da obustavlja aktivnosti svoje diplomatske misije u NATO..Odnosi NATO i Rusije na niskom su nivou, situacija je najteža od kraja Hladnog rata, ali treba ostaviti prostor za razgovore, izjavio je danas generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg. On je uoči sastanka ministara...