Izvor: Radio Slobodna Evropa, 14.Jan.2015, 17:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stoltenberg: NATO ne želi konfrontaciju sa Rusijom

NATO ne želi konfrontaciju sa Rusijom i nastaviće da traži načine da razvija saradnju sa Moskvom ali i da Moskva mora to da želi, rekao je danas u Berlinu generalni sekretar Alijanse Jens Stoltenberg nakon susreta sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel.

On je pozvao Moskvu da poštuje mirovni sproazum >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Slobodna Evropa << iz Minska i da prekine da podržava proruske borce na istoku Ukrajine.

I Merkelova je rekla da će Zapad nastaviti da traži načine za poboljšanje saradnje sa Rusijom, ali da je za to potrebno poštovanje osnovnih principa i teritorijalnog integriteta drugih zemalja.

"Bezbednosna politika Alijanse u Evropi nije usmerena protiv Moskve", kazala je ona.

Stoltenberg je apelovao na Nemačku da poveća izdvajanja za odbranu, rekavši da ta zemalja, kao ključna u Evropi, mora da pokaže više vođstva u toj oblasti, imajući na umu njenu snažnu ekonomiju i uticaj u spoljnim poslovima.

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.