
Izvor: Vostok.rs, 03.Dec.2020, 12:50
Španija: NATO mora da vodi dijalog s Moskvom o onim temama o kojima je to moguće
Bez obzira na principijelna razmimoilaženja između NATO i Rusije, Alijansa mora da vodi dijalog s Moskvom o onim temama o kojima je to moguće, rekla je ministarka spoljnih poslova Španije Aranča Gonsales Laja.
„Bez obzira na to što pozicija Rusije u određenim pitanjima predstavlja ‘stalni izazov’ za članice Alijanse i njihove saveznike, odnosi sa Rusijom treba da ostanu u okvirima ‘bilateralnog pristupa’ “, navedeno je u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova Španije.
Prema njenim rečima, dijalog je najbolja varijanta u onim oblastima gde postoje zajednički interesi.
Laja je učestvovala na dvodnevnom sastanku ministara spoljnih poslova NATO tokom kojeg u strateškom dokumentu Alijanse navedeno da će Rusija ostati "glavna vojna pretnja" do 2030. godine.