Izvor: RTS, 12.Jun.2017, 16:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šormaz: Srbija je značajan partner NATO-a
Šef delegacije Skupštine Srbije u Parlamentarnoj skupštini NATO-a Dragan Šormaz istakao je da je Srbija značajan partner toj evroatlantskoj organizaciji i ukazao na izuzetnu aktivnost srpske delegacije u PS NATO-a.
U razgovoru sa delegacijom Odbora za ekonomiju i bezbednost i Pododbora >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << za tranziciju i razvoj PS NATO-a, Šormaz je naveo da Srbija radi na ispunjavanju svojih obaveza za članstvo u Evropskoj uniji.
Šef delegacije PS NATO-a Meno Knip istakao je da su mir i stabilnost na Zapadnom Balkanu interes država tog regiona, ali da je to u interesu i za celo evroatlantsko područje.
Kako je saopštila Skupština Srbije, Delegacija Odbora za ekonomiju i bezbednost i Pododbora za tranziciju i razvoj Parlamentarne skupštine NATO-a imala je u parlamentu zajednički susret sa Šormazom i članovima Odbora za finansije, republički budžet i kontrolu trošenja javnih sredstava, Odbora za privredu, regionalni razvoj, trgovinu, turizam i energetiku i Odbora za odbranu i unutrašnje poslove.
Tokom sastanka, predstavnice tri skupštinska odbora upoznale su sagovornike sa delokrugom rada i nadležnostima svojih odbora, njihovom izbornom, zakonodavnom i kontrolnom ulogom.
Predsednica Odbora za finansije, republički budžet i kontrolu trošenja javnih sredstava dr Aleksandra Tomić predstavila je rezultate ekonomskih reformi i fiskalne konsolidacije u Srbiji i istakla da su uloženi napori dali pozitivne rezultate.
Na pozitivan trend privrednog razvoja i rast bruto društvenog proizvoda ukazala je predsednica Odbora za privredu, regionalni razvoj, trgovinu, turizam i energetiku Snežana Petrović i dodala da se tokom godine očekuje i dalji napredak u privrednoj aktivnosti.
Članica Odbora za odbranu i unutrašnje poslove Jasmina Obradović upoznala je sagovornike sa aktivnostima Odbora u nadzoru sektora odbrane i naglasila da resorni ministri tromesečno informišu članove Odbora o svom radu.
Članovi delegacije PS NATO-a, koje predvodi predsednik Pododbora za tranziciju i razvoj Meno Knip, interesovali su se za sprovođenje nadzorne funkcije odbora, posebno za nadzor nad kontrolom trošenja javnih sredstava, kao i za saradnju sa nezavisnim državnim organima.
Kako je saopšteno, razmenjena su i iskustva u radu odbora parlamenata država regiona, a naglašena je važnost regionalne saradnje u oblasti ekonomije, privrede i odbrane.
Pogledaj vesti o: Kandidatura Srbije
Gojković: Srbija opredeljena za politiku vojne neutralnosti
Izvor: RTS, 13.Jun.2017, 12:42
Predsednica Skupštine Srbije Maja Gojković sastala se sa predsednikom Parlamentarne skupštine NATO-a Paolom Alijem, i istakla da je Srbija opredeljena za politiku vojne neutralnosti kao i da u tom okviru razvija saradnju sa NATO, dok je Ali podvukao da je stabilnost ovog regiona važna za stabilnost...
















