Protest opozicije na Cetinju: Tražimo referendum o NATO

Izvor: N1 televizija, 28.Apr.2017, 14:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Protest opozicije na Cetinju: Tražimo referendum o NATO

Na Cetinju je održan protest opozicionih stranaka koje traže da se raspiše referendum na kojem bi se građani Crne Gore izjasnili da li žele da država uđe u NATO, a okupljeni su poručili da neće priznati odluku Skupštine i da će svakog poslanika koji glasa za ulazak u Severnoatlantski savez smatrati izdajnikom.

Više stotina pristalica Demokratskog fronta okupilo se na Cetinju u znak protesta zbog današnje sednice crnogorskog parlamenta na kojoj će se razmatrati >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << Predlog zakona o potvrđivanju Severnoatlantskog ugovora, kojim se obezbeđuju uslovi za stupanje Crne Gore u NATO, prenose Vijesti.

Jedan od lidera DF i predsjednik Pokreta za promene Nebojša Medojević je rekao da je DF jedina opoziciona snaga koja je "stisnula petlju da dođe ovde". On je naveo i da policija blokira saobraćaj kako ne bi dopustima građanima da dođu na Cetinje.

Lideri Demokratskog fronta pozvali su prethodno crnogorske građane, kao i predstavnike Demokrata, Socijalističke narodne partije i Građanskog pokreta URA, da im se pridruže danas na mirnom narodnom skupu na Cetinju. Na Cetinje su stigli lideri DF-a, kao i predstavnici organizacija koje se protiv članstvu Crne Gore u NATO.

Slobodni ljudi iz DF na Cetinju brane Crnu Goru Svetog Petra Cetinjskog. Samo jako. Neka ptredaje pic.twitter.com/PlNPsEvH6k

Okupljenim građanima se obratio i bivši predsednik Crne Gore Momir Bulatović, koji je istakao da kao Crnogorac "ovaj dan

dozivljava kao veoma tužan". Bulatović je rekao da je građanima uskraćeno pravo da izraze svoju volju. "Odlučuju ljudi koji bi da se stvori Velika Albanija, glasaju i oni kojima je Crna Gora inostranstvo, a Njegoš genocidni pisac", kazao je Bulatović, prenose Vijesti.

Funkcioner Demokratskog fronta Predrag Bulatović kazao je da će nova skupštinska većina poništiti odluku o članstvu u

NATO.

"Odluka parlamenta je neobavezujuća. Kako je donesu danas, tako će je poništiti nova legitimna većina. Državni udar

nije samo delo Mila Đukanovića već i centara moći koji žele Crnu Goru u NATO", kazao Bulatović.

Okupljeni građani su poslanike, koji su počeli da dolaze u Skupšptinu, dočekali povicima "izdaja, izdaja" i "ubice,

ubice", a paljene su zastave NATO.

Specijalne policijske snage blokiraju put pristalicama DF prema Cetinju pic.twitter.com/z9T2dagLww

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.