Izvor: TvojPortal.com, 27.Nov.2011, 11:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pakistan dao ultimatum Amerima
/vesti online/ Pakistanska vlada dala je vojnicima Sjedinjenih Američkih Država 15 dana da napuste vazdušnu bazu u provinciji Balučistan nakon napada NATO na pakistanski kontrolni punkt u kome su poginula 24 vojnika.
Pakistanci besni zbog ubijanja njihovih vojnika
Portparol misije NATO u Avganistanu potvrdio je da je ''vrlo verovatno“ da je paljba iz savezničkih >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << helikoptera usmrtila 24 vojnika pored granice s Avganistanom.
U napadu je povređeno 12 vojnika, prenosi Al Džazira.
Pakistanski premijer Jusuf Raza Gilani izjavio je da je “jutros napadnuta pakistanska solidarnost i bezbednost”.
“Mi ćemo biti kao čvrsti zid. Nikome nećemo dozvoliti da napada našu zemlju”, rekao je Gilani.
Opširnije
svetPakistanpakistanska vladaultimatum amerikancima







