PRIDRŽAVAMO SE SPORAZUMA DOK SE I NATO PRIDRŽAVA Putin bez dlake na jeziku!

Izvor: SrbijaDanas.com, 26.Okt.2020, 13:33

"PRIDRŽAVAMO SE SPORAZUMA DOK SE I NATO PRIDRŽAVA" Putin bez dlake na jeziku!

Američki ministar odbrane Mark Esper ranije ove nedelje je najavio američke planove o povećanju broja raketa

 Ruski predsednik Vladimir Putin ponovo je danas pozvao NATO da obustavi raspoređivanje zemaljskih raketa srednjeg i kratkog dometa, naglasivši da se Rusija i dalje pridržava moratorijuma na razmeštanje takvih raketa dok se rakete "američke proizvodnje" ne pojave u određenim regionima. >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com <<

- Potvrđujemo da se pridržavamo moratorijuma o razmeštanju zemaljskih raketa srednjeg i kratkog dometa, koji je ranije najavila Ruska Federacija, dok se slična vrsta raketa američke proizvodnje ne pojavi u odgovarajućim regionima - rekao je Putin.

Putin je, kako se navodi na sajtu Kremlja, istakao da je i dalje relevantan poziv Rusije državama članicama NATO da uvedu sličan moratorijum na raspoređivanje raketa srednjeg i kratkog dometa.

Putin je, kako je prethodno objavljeno, ocenio da je povlačenje Sjedinjenih Američkih Država iz Sporazuma o likvidaciji raketa srednjeg i kratkog dometa (INF) ozbiljna greška koja povećava rizik od trke u naoružanje.

srednjeg i kratkog dometa u Evropi.

On je rekao da je to povezano sa povećanjem broja takvih raketa u Rusiji i Kini što je, kako tvrdi, posledica kršenja Sporazuma o likvidaciji raketa srednjeg i kratkog dometa (INF).

Postavljanjem komentara potvrđujete da ste saglasni sa našim uslovima korišćenja i politikom privatnosti.

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.