Izvor: B92, 24.Apr.2014, 01:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NATO zabrinut zbog retorike Moskve
Brisel -- NATO je danas izrazio "zabrinutost" zbog preteće retorike Rusije i pozvao Moskvu da podrži sprovođenje Ženevskog sporazuma.
Zamenik generalnog sekretara NATO Aleksandar Veršbou pozvao je Rusiju da povuče svoje trupe sa granice sa Ukrajinom, preneo je Itar-Tas.
On je takođe pozvao Rusiju da osudi nelegalne oružane grupe u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ukrajini i da sprovede sporazum postignut 17. aprila u Ženevi.
Prethodno je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov u intervjuu za ruski kanal RT rekao da će Rusija, ako bude napadnuta i ako interesi ruskog naroda budu ugroženi, uzvratiti u skladu sa međunarodnim zakonom.
"Ako budemo napadnuti, sigurno ćemo odgovoriti. Ako naši interesi, naši legitimni interesi, interesi Rusa budu direktno napadnuti, kao što su u Južnoj Osetiji na primer, ne vidim nijedan način osim uzvraćanja u skladu sa međunarodnim zakonom", istakao je šef ruske diplomatije.
Pogledaj vesti o: Moskva
Rusija se ne pridržava sporazuma iz Ženeve
Izvor: Akter, 24.Apr.2014
Američki predsednik Barak Obama izjavio je danas da se Rusija ne pridržava sporazuma postignutog u Ženevi 17. aprila o razrešenju krize u Ukrajini,














