NATO pojačava misiju u Egejskom moru

Izvor: Radio 021, 06.Mar.2016, 22:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NATO pojačava misiju u Egejskom moru

NATO je danas saopštio da proširuje misiju u Egejskom moru kako bi zatvorio rute krijumčarenja migranata u Grčku i Evropu i pojačao saradnju sa agencijom EU za nadzor spoljnih granica (Fronteks).

U telefonskoj izjavi agenciji AP generalni sekretar te vojne alijanse Jens Stoltneberg je rekao da će >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << NATO delovati u grčkim i turskim teritorijalnim vodama. On je kazao da će u Istočni Mediteran biti poslatiti dodatni brodovi, kao i da se razrađuju planovi za saradnju sa Fronteksom.

NATO je 11. februara odlučio da uputi Pomorsku grupaciju 2 u Egejsko more kako bi nadzorom i osmatranjem pomogao Evropskoj uniji u rešavanju izbegličke krize i zaustavljanju priliva ilegalnih imigranata, što su zatražile Nemačka, Turska i Grčka.

On je dodao da će još brodova biti upućeno u Istočni Mediteran. Deo Mediterana između Grčke i Turske je ključna oblast preko koje krijumčari prevoze desetine hiljada migranata ka zemljama EU, podseća AP.

Autor: agencije
Pogledaj vesti o: Grčka

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.