Koštunica pisao Dodiku

Izvor: Blic, 05.Jul.2009, 13:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Koštunica pisao Dodiku

Lider Demokratske stranke Srbije Vojislav Koštunica u pismu premijeru Republike Srpske Miloradu Dodiku navodi da bi građani Republike Srpske referendumom trebalo da odlučuju o ulasku Bosne i Hercegovine u NATO.



"Smatram da u ovom sudbonosno važnom periodu za srpski narod treba pronaći dovoljno mudrosti, a to znači >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da se odgovornost za sudbinu i budućnost naroda mora staviti u ruke samog naroda", navodi se u Koštuničinom pismu.

Javnosti je dobro poznato šta mislim o odnosu srpskog naroda, Srbije i RS prema NATO-u, naveo je Koštunica i objasnio da poštuje da postoje i drugačija mišljenja.

"Ali, ono što hoću da istaknem jeste da važnost ovog pitanja nadilazi svakog pojedinca, svaku posebnu stranku i organizaciju i da samo srpski narod i građani u Srbiji i RS imaju pun legitimitet da preuzmu odgovornost i na referendumu slobodno i demokratski reše pitanje ulaska u NATO", naveo je lider DSS-a.

Koštunica je u pismu Dodiku poručio i da je dobro poznato da je uvek bio najiskreniji prijatelj RS i da narodu Srpske na srcu leži Srbija i njena što bolja budućnost.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.