I još jednom, Tači je šef mafije

Izvor: RTS, 25.Jan.2011, 02:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

I još jednom, Tači je šef mafije

Britanski Gardijan objavio tajne izveštaje NATO u kojima je Hašim Tači opisan kao jedna od najkrupnijih riba kosovskog podzemlja. Izveštaji su delo američkih obaveštajaca pri Kforu i načinjeni su početkom 2004. godine. NATO pokrenuo istragu.

Ne prestaje poplava dokumenata koji kosovskog >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << premijera i bivšeg političkog lidera Oslobodilačke vojske Kosova, Hašima Tačija optužuju za čitav niz nedela, uključujući i šefovanje albanskom mafijom na Kosovu.

Dokumenti koje je objavio britanski Gardijan predstavljaju prilično čvrst dokaz da su Amerikanci i ostale zapadne sile, već nekoliko godina, sa priličnom sigurnošću znale za Tačijeve veze sa kosovskim podzemljem.

Tači je, u tim tajnim izveštajima, opisan kao "jedan od ključnih igrača" organozovanog kriminala na Kosovu, ali značajno mesto zauzima i Džavit Haliti "Zeka", čovek koji ima veliki uticaj na Tačija.

Izveštaji pod oznakom "SAD Kfor" sadrže detaljne informacije o organizovanom kriminalu na Kosovu i načinjeni su na osnovu izveštaja zapadnih obaveštajnih službi i njihovih doušnika. Načinjena je i shema delovanja različitih kriminalnih grupa, uključujući porodične i poslovne veze.

Gardijan je, takođe, naveo da je NATO pokrenuo "unutrašnju istragu" o dokumentima, koje su u prethodna 24 časa objavili taj list i pariski Mond, ne navodeći da li je istraga usmerena ka sadržaju tih izveštaja, ili načinu na koji su dospeli u javnost.

Haliti se u dokumentima opisuje kao jedan od centralnih likova organozovanog kriminala, čovek koji uz sebe uvek nosi češki pištolj kalibra devet milimetara i ima značajan uticaj na Tačija.

"Snaga iza Tačija", navodi se u jednom od dokumenata. Haliti, prema tom izveštaju, ima snažne veze sa albanskom mafijom i tajnom službom OVK, ŠIK-om.

"On je duboko uključen u prostituciju, šverc droge i oružja", kao i da je koristio hotel u Prištini kao mesto odakle je vodio operacije.

Obaveštajci NATO trvde da je Haliti "pravi šef" u komplikovanom odnosu koji ima sa Tačijem.

 

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

NATO smatrao da je Haljiti "šef" Tačiju

Izvor: Vesti-online.com, 25.Jan.2011

Britanski list "Gardijan" objavio je tajne izveštaje NATO-a u kojima je Hašim Tači opisan kao "jedan od ključnih igrača" organizovanog kriminala na Kosovu, ali značajno, pa možda i najznačajnie mesto zauzima i Džavit Haljiti "Zeka", čovek koji ima veliki uticaj na Tačija. Izveštaji su delo...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.