Izvor: RTS, 18.Maj.2009, 14:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Džejms Stajnberg posetio Crnu Goru
Crna Gora ostvarila "značajan napredak na putu u NATO I EU", ocenjeno u razgovoru zamenika američkog državnog sekretara Džejmsa Stajnberga sa crnogorskim zvaničnicima.
Zamenik američkog državnog sekretara Džejms Stajnberg i crnogorski zvaničnici razgovarali su danas u Kotoru o koracima koje Crna Gora "mora" da preduzme u ispunjavanju "standarda zasnovanih na NATO principima".
Ocenjeno je da je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Crna Gora ostvarila "značajan napredak na putu u NATO I EU", a u razgovorima je izražena obostrana spremnost na jačanju bilateralnih odnosa dve države.
Američki ambasador u Crnoj Gori Roderik Mur je novinarima posle susreta Stajnberga i crnogorskih državnih zvaničnika, preneo da SAD "veoma cene dopirnos Crne Gore regionalnoj stabilnosti".
Zamenik američkog državnog sekretara pohvalio je "napore crnogorskih lideri u izgradnji snažnih veza sa zemljama regiona".
Stajnberg se tokom kratke posete Crnoj Gori, u Prčnju kod Kotora sastao sa predsednikom države Filipom Vujanovićem i predsednikom skupštine Rankom Krivokapićem.
U Kotoru je razgovarao sa premijerom Milom Đukanovićem i šefom diplomatije Milanom Roćenom.










