Dugoročno će i Srbija u NATO

Izvor: B92, 11.Dec.2010, 14:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Dugoročno će i Srbija u NATO"

Podgorica -- U "dugoročnoj viziji" država zapadnog Balkana integrisanih u evroatlanske strukture je i Srbija, kaže generalni sekretar NATO snaga Andres Fog Rasmunsen.

"Mnogo bih voleo da vidim napredak u odnosima između Srbije i NATO", kazao je Rasmunsen u intervjuu podgoričkoj "Pobjedi".

"Naravno, razumem delikatnost problema, uzimajući u obzir skoriju istoriju. Međutim, smatram da je budućnost >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Srbije u evroatlantskim strukturama, u NATO i EU. Srbija je integrisani deo Evrope", ocenio je on.

Generalni sekretar NATO smatra da su druge države regiona "veoma nestrpljive" da postanu članice Alijanse, te da Srbiji "nije u interesu" da se izoluje od ostatka regiona.

Rasmunsen je kazao da je prerano govoriti o datumu učlanjenja Crne Gore u NATO i ocenio da je "sada najvažnije koncentrisati se na konkretan napredak u reformama crnogorskog društva".

"Od Crne Gore veoma zavisi brzina kojom će napredovati. Ne mogu da vam dam raspored, ali jasan savet je da se držite plana reformi i osigurate da se reforme provode što je brže moguće", poručio je generalni sekretar NATO snaga.

Govoreći o težnjama BIH, Rasmunsen je kazao da političko rukovodstvo te države "mora da učini više da sprovede potrebne reforme" i da NATO "mora da zna da BiH može da deluje kao jedan entitet".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.